%

чому варто купити квартиру в містечку в «Опришівська слобода»

Вивіска на фасаді скляного павільйону запрошує до закритого містечка європейського типу. Відділ продажу житла у новому мікрорайоні «Опришівська слобода», що його зводить компанія «Ярковиця», - на зупинці біля франківського аеропорту.

Молодий чоловік готовий відповідати на  запитання і розгортає планшет, щоби показувати планування. Але ми хочемо бачити, де будемо жити, як будують наш будинок, куди будуть виходити вікна квартири і хто сусіди. Тому їдемо на будову – там знаходиться головний офіс «Опришівської слободи» і саме там визначають остаточну ціну майбутнього житла та оформляють документи.

Орієнтування на місцевості

Повертаємо з Коновальця на Блаватського – повз стадіон, церкву та школу з одного боку і площу з ротондою з іншого під’їжджаємо до будівельного майданчика. Спідометр авто показує відстань до зупинки на Коновальця - 300 м.

Офіс «Опришівської слободи» - ошатний будиночок з білими ринвами. Відзначаємо цікаве рішення покрівлі. Цікаво, як буде в самому містечку? Експертка з будівництва Катерина розповідає, що всі будинки в новому мікрорайоні матимуть приховані ринви і внутрішнє водовідведення – так тепер будують у Німеччині. Навесні і восени, в час рясних сезонних злив, це конструктивне рішення дозволить уникнути підтоплень, а взимку – бурульок на скатах дахів. Катерина погоджується провести для нас коротку екскурсію на будову і розказати про інші особливості містечка. Вдягаємо каски – техніка безпеки – і заходимо у ворота.

Ліворуч біля двох багатоповерхівок повертає руку кран, поруч пчихає вантажівка. Перед ними, одразу за парканом вигортає землю екскаватор – готує котлован під фундамент ще одного будинку. Побудовані будинки №3 і №4, якщо дивитися на план «Опришівської слободи», а днями розпочали зведення будинку №1. Всі будинки містечка матимуть по 8 поверхів.

Перший поверх будинку №1, а також будинку №2, фасади яких будуть виходити на Блаватського, віддадуть під комерцію – планують супермаркет, кафе, крамнички, аптеку, заклади побутових послуг. Зважаючи на це, в’їзд і виїзд з містечка облаштують уже за цими будинками, а перед ними зроблять парковку. Магазини мають бути доступними як мешканцям «Опришівської слободи», так і жителям довколишніх вулиць.

Містечко межує із малоповерховою забудовою та приватним сектором Опришівців, школою №6 та ще одним будмайданчиком, де зводять дитячий садочок та початкову школу. Вниз по Блаватського – зелена зона на березі Бистриці Надвірнянської. Від першого під’їзду будинку №2 до неї теж 300 м – коли поверталися, перевірили за спідометром.

Праворуч трохи далі за будинками №3 і №4 також кипить робота. Готові ще два фундаменти, поруч з ними поскладані палети з цеглою. Між цих будинків №7 та №10 прокладуть алею, яка поведе до озера, показує у протилежний від річки бік експертка з будівництва Катерина. Озерце вже є, це колишня технічна водойма для збирання дощівки, що живиться з місцевого потічка. Її модернізують, а територію довкола облаштують під зону барбекю. Із лавочками, альтанками, ігровими майданчиками, - озеро має стати спільною відпочинковою зоною для всіх мешканців «Опришівської слободи». На нього будуть виходити вікна обох будинків.

Житлові поверхи у №7 і №10 починаються з другого, перший поверх відданий під гаражі. Гараж можна купити разом із квартирою, якщо є машина, а можна задовольнитися паркомісцями – їх буде достатньо, переконує Катерина. У містечку планують 300 гаражів і 400 паркомісць. Важливо, що містечко буде непроїзне для транспорту – вперше у Франківську для руху авто в мікрорайоні влаштували об’їзну. Таким чином виокремили пішохідну зону.

«Стометрівка» і довкола

Пішохідна зона в «Опришівській слободі» довша за франківську «стометрівку». Вулиця отримала назву Квіткова алея. Вона починається від будинків №3 і №4 і виходить до №14. Містечко сплановане так, що Квіткова алея є центральною частиною, віссю, яка організовує і тримає простір довкола.  Обабіч вулиці - 8 будинків однакового планування, це багатоповерхівки на один під’їзд. На кожному поверсі по чотири квартири: одна трикімнатна і три двокімнатні.

Простір включає дитячі майданчики та відпочинкові зони. Квіткову алею задумали із невеликими скверами та місцями для дозвілля, тут посадять найбільше зелені. «Опришівська слобода» буде містечком, у якому буде все для комфортного проживання», - каже експертка. Пояснює, що коли планували цей мікрорайон, узагальнили найкраще з «Калинової слободи» і додали інфраструктуру, якою цікавилися мешканці. Зокрема запланували великий спортивний майданчик із футбольним полем між будинками №2 та №11.

У новому мікрорайоні, який першим у Франківську будується за новими державними будівельними нормами (ДБН), передбачили більшу відстань між будинками – тобто меншу щільність забудови. Відповідно збільшили площу зелених зон. Підвищили рівень енергоефективності будинків – всі одягають 10-сантиметровим утеплювачем, встановлюють енергозберігаючі вікна з двокамерним склопакетом і  5-камерним профілем WDS. Плюс саме містечко розмістили відносно сторін світу так, що сонце буде у кожній квартирі від ранку до вечора. «За таких умов не слід хвилюватися, що кутова квартира холодна – це залишилося в радянському минулому, - каже Катерина. – Часто цим моментом обтяжені люди, які мають не дуже добрий досвід мешкання у панельних будинках. І ми пояснюємо, що кутові квартири в «Опришівській слободі» не мають такого недоліку. Більша кількість вікон при їх високій енергоефективності забезпечує більше сонця, а отже досить тепла».

На території містечка та у всіх його будинках враховані норми доступності, додає експертка. На вулицях і у дворах запроєктували з’їзди. Вхід у під’їзди, як і у ліфти – без сходів.

Недорогі квартири на виплату

Повертаємося в офіс і експертка з будівництва Катерина розгортає проєкт містечка. Будують в дві черги, загалом 14 корпусів. Всі будинки в «Опришівській слободі» будуть здані одночасно в першому півріччі 2022 року. «У нас унікальна пропозиція з придбання житлової нерухомості на ринку Франківська», - ще більше заохочує спеціалістка. Вартість квадратного метра у новому житловому комплексі європейського типу, а «Опришівська слобода» - це закрите містечко з відеокамерами та цілодобовою охороною, - від 9 тис. грн. Справді недорого купити квартиру у такому зручному місці.

Вартість житлових метрів у «Опришівській слободі» не залежить від місця розташування будинку, розміщення квартири і соціальної інфраструктури поруч. На кінцеву ціну впливають лише поверх, площа і спосіб оплати. Найбільш ходовими, а отже найдорожчими, є квартири на 3-4 поверхах. Найдешевші квадратні метри купують одразу. Та більшість майбутніх власників житла в «Опришівській слободі» обирають розтермінування платежів до трьох років – без комісій і переплат. «Розуміємо, що для сім’ї важливо придбати житло і не затягувати пояси, особливо це стосується родин із дітьми», - зауважує експертка з будівництва.

Беремося підбирати квартиру. У містечку представлені сім типів квартир комфорт-класу. Однокімнатні смарт-квартири площею від 36 до 38 кв м. Їх привабливість - невисока ціна і зручне планування. «Планування продумали до найдрібніших деталей. Велика кухня, кімната правильної форми та зручний санвузол – це те, що потрібно для комфортного побуту. В обох випадках лоджія примикає до кімнати і додає корисної площі - в ній за потреби можна зробити відокремлену робочу зону. Або ж цю кімнату можна влаштувати як студію», - рекомендує Катерина. Однокімнатні квартири є на різних поверхах у будинках по периметру містечка. В будинку №1 вже продані. Експертка радить придивитися до будинків №2 та №10 – перший має вид на ріку, другий з вікнами на озеро. За умови розтермінування щомісячний платіж складе від 9 тис. грн. Добрий варіант, але нам потрібна більша квартира.

Двокімнатні квартири в «Опришівській слободі» площею 50, 53 і 56 кв м. Особливості планування – великі коридори з можливістю розміщення гардеробної, кухні - з лоджіями. Квартири на 53 кв м – двосторонні, знаходяться всередині будинку, між іншими квартирами, тому їх означують як енергозберігаючі, акцентує експертка.

Трикімнатні квартири представлені двома видами – 70 та 81 кв м. Беремо найменшу з трикімнатних в будинку №9 - це буде недалеко від заїзду та достатньо близько від магазинів, водночас якнайдалі від автостоянок і з видом на пішохідну зону. З розтермінуванням на три роки за умови оплати 30% першого внеску щомісяця будемо платити по 15 тис. грн. Непогано.

Але експертка Катерина пропонує розглянути трикімнатну квартиру площею 81 кв. м. Вона має дуже цікаве рішення  кухні. Велика на 18 кв. м кухня з ламаною стіною так і просить зонувати простір та влаштувати кухню з їдальнею – є невеличний балкон, і вітальню. В такий спосіб у квартирі будуть три окремі спальні. У найменшій з них є лоджія, яка може бути робочою зоною для дітей. Два відокремлені санвузли. Великий прямокутний коридор – це велика гардеробна зона, акцентує на важливих для великої сім’ї моментах спеціалістка. Така квартира на виплату коштує 17 400 грн. в місяць.

Ще варіанти: придбати на одному поверсі дві двокімнатні квартири, або одну двокімнатну на 53 кв м та однокімнатну на 36 кв. м і поєднати їх. «Об’єднання на етапі будівництва зручне й вигідне - можна змінити конструктивні рішення і перепланувати заздалегідь внутрішні мережі», - підкреслює експертка.  Такі варіанти можемо підібрати, наприклад, у будинках №7 та №10 з видом на озеро. Або у будинку №1 з магазинами внизу. Особливість цього вибору - паркомісця під будинками, не забуває звертати нашу увагу на плюси консультантка Катерина.

Експертка з будівництва «Опришівської слободи» каже, що недорогі й продумані в плануванні квартири у новому містечку гарно продаються. Компанія «Ярковиця», що вже 17 років будує житло у Франківську, завжди здає будинки вчасно.

Досвід із «Калиновою слободою» засвідчив, що закритий мікрорайон є зручним, затишним і комфортним для проживання, ділиться професійними спостереженнями Катерина. «Покупці – переважно молоді сім’ї. А ще купують квартири батьки для дітей. В нашому містечку зі зручним сполученням, достатньою соціальною інфраструктурою, сучасним практичним плануванням хочуть мешкати люди, які цінують комфорт та розумну економію і обирають відповідний стиль життя», - зазначає експертка.

Резервуємо на тиждень квартиру – треба ретельно обдумати варіанти можливого перепланування. Така послуга доступна всім, хто визначається з майбутнім житлом в «Опришівській слободі». «Добрий день, сусіди!» - з усмішкою вітаються незнайомці, які заходять до експертки після нас. «Пора знайомитися за кавою!» - спонукає Катерина. А й справді, пора.

Avaloon Group background

Вигідні пропозиції

Замовити консультацію

Контактна інформація:

Побажання щодо квартири:

Ваша заявка успішно відправлена!