%

“Опришівська слобода” із зоною для вигулу собак – перший у Франківську мікрорайон, дружній до тварин

Новий мікрорайон “Опришівська слобода” в Івано-Франківську будується із випередженням графіка вже зводять будинки останньої черги та формують внутрішній простір. За принципом екологічності, який поклали в основу містечка, розглядають варіанти облаштування окремої зони для вигулу собак і котів. Перший в місті закритий мікрорайон, дружній до тварин, врахує європейську практику і потреби мешканців. 

Івано-Франківськ розростається стрімко. Багато забудов, особливо в спальних районах, не враховують інфраструктуру зручностей для мешканців. Мало хто встановлює майданчики для дітей. І ніхто не планує зони для тварин. Тоді як ці речі тісно взаємопов’язані як екологічність і безпечність житлового простору.

Зони вигулу для собак (і котів) передусім влаштовують, аби покращити санітарно-епідемічний стан території простіше кажучи, щоби тварини не гуляли на дитячих майданчиках і не забруднювали їх своїми екскрементами. Поводження із тваринами та прибирання за ними регулює закон “Про благоустрій населених пунктів” та місцеві правила. У Франківську вони дозволяють, якщо немає спеціально відведених майданчиків, вигулювати тварин на прибудинкових територіях.

В Англії навіть особи королівської крові з паперовими торбинками і в рукавичках прибирають за своїми улюбленцями. В нашому місті свідоме ставлення до життя з тваринами і відповідальність за них ще не стали традицією. Всім відомі конфлікти та напруга між мешканцями через вигул собак і котів у пісочницях та біля гойдалок, в квітниках і на газонах. 

“Ми виступаємо за покращення інфраструктури в місті та цивілізований вигул тварин”, підкреслює координатор проєкту “Опришівська слобода”, представник будівельної компанії “Ярковиця” Ярослав Яцишин.

У закритому містечку європейського типу “Опришівська слобода” розглядають варіанти облаштування майданчика для вигулу собак, розповів Ярослав Яцишин. Зважаючи на потреби мешканців, думають над тим, у якому форматі він має бути реалізований.

Європейська практика передбачає, що майданчик для вигулу тварин може бути поєднаний із простором для занять із ними. Це покращує умови утримання домашніх улюбленців і створює зручності не тільки для власників тварин, а й для всіх мешканців мікрорайону. Робить простір чистим і безпечним, що особливо важливо для батьків із дітьми, це раз. Об’єднує власників тварин це два. Зони для тварин і це три зазвичай є центром об’єднання для усіх мешканців містечка: тут знайомляться і здружуються, проводять фестивалі і змагання, “котячі” і “собачі” свята. До речі, всесвітній День собак відзначали 2 липня. 

Зазвичай зони для тварин мають освітлення та огорожу, додає Ярослав Яцишин. Опікується ними обслуговуюча компанія, яка надає комунальні послуги мешканцям мікрорайону.

“На прикладі “Калинової слободи” ми бачимо, як відповідально спланований простір формує усвідомлену спільноту а потім спільнота формує відповідальність в учасників простору”, зазначає координатор “Опришівської слободи”. 

Відповідальні власники тварин і чисті дитячі майданчики та газони один із екопринципів “Опришівської слободи”, нового містечка на перетині вулиць Коновальця і Блавацького у Франківську.

До речі, в березні цього року на Бюджет участі-2021 у Франківську подавався муніципальний проєкт “Влаштування майданчика для вигулу собак поруч парку ім.Т. Шевченка”, що пропонував побудувати комплексний майданчик для вигулу і спорту тварин. Але не набрав потрібної для реалізації кількості голосів.

Avaloon Group background

Вигідні пропозиції

Замовити консультацію

Контактна інформація:

Побажання щодо квартири:

Ваша заявка успішно відправлена!